Как се (САМО)създаде кампус Изцеление?

Подробности и актуални снимки на обекта ще откриете тук.

В последните дни интересът към кампуса нарасна и получихме доста запитвания как е направен, кой го е направил, каква е функцията и предназначението му…

Поради това ще разкажем, във възможно най-сбит вариант, как се случи кампус Изцеление! Ще наблегнем на светкавиците в мрака на ума – онези моменти, в които информацията е била повече от филтрацията…

Преди две години получихме (екип Когиталност) послание, че е необходимо да се изнесем от София (от една красива и добре уредена зала, която ни беше и жилище, и офис) и да отидем на село. Ориентир нямаше – само две изисквания: мястото да е леснодостъпно (до магистрала) и да има вода.

След известни съпротиви и съмнения към собственото ни послание (да, защото ние също се съпротивляваме!), започнахме търсенето и го намерихме – напълно неизвестно село в центъра на България, на 6 километра от магистралата, в близост до три извора, а къщата – разположена върху скала с подземно езеро! В средата на нищото – сред абсолютната пустош на обезлюденото населено място! И разбира се – на безумно ниска цена, каквато предлагат подобни селца.

Минахме през къщата и бяхме 100% убедени – това е тя; погледнахме двора и се вдъхновихме от простора, който даваше. Речено-сторено, преместихме се, при това с помощта на 8 доброволци от семинарите…

И така, след еуфорията, се намерихме по средата на празен двор с полуразрушени стари схлупени постройки и една потиснатост, която носеше само тъга. И много много книги, които ни напомняха какво всъщност правим… 🙂

Някъде там, към края на двора, сред тревата от около 1.5 метра, се намираше друга постройка – масивна, огромна, каменна – оцеляла според местните повече от 200 години (е, с изключение на покрива, от който не беше останало много…). Проправяйки си път в тревите, стигнахме там – чухме едно уникално звучене, като в аула или в храм – погледнахме се и си казахме заедно „Това е Зала“. (кога – не знаем!)

Първо се започна с къщата, която си направихме за 40 дни (и 40 нощи, защото много категорично не си позволявахме да спим, знаейки мизерията наоколо). Нямаше баня, тоалетна, храна и вода (по онова време селото нямаше и магазин). Изкарахме един сух пост „по неволя“ и свалихме доста килца… Къщата доби вид, стана приятна за живеене, и след въпросните 40 дни се запитахме „А сега какво, накъде?“…

Всичко наоколо, целият двор и постройки беше разруха, потиснатост, запустялост… Решихме да „стиснем зъби“ за още един месец и да направим от гаража студио – отделна малка къщичка, за да можем да каним гости… Получи се – с помощта и търпението на доброволци от семинарите!

Лека-полека идеите се избистряха – преминахме през възможността да садим картофи и домати в големия двор, да гледаме кокошки, и така лека-полека се оформи виждането да стане залата, старите постройки да се превърнат в студиа, а големият двор, разположен на три нива – да е парк с алеи, пейки, беседки…

В един ден, насред двора намерихме стара и красива табелка с дъговидна форма, която прекрасно съвпадаше с размера на вратата на импровизираната външна „механа“, която също междувременно „скалъпихме“. Какво бе нужно да напишем там – не друго, а Изцеление (защо – не ни питайте, просто го знаехме). Единият мина с бялото, другият сложи черните светлосенки и имахме надписа на Глаголица – с пожеланието всеки, който мине оттук, да изпитва и преживява това състояние! Из-Цел-Е-Ние – от Цялото сме Ние!

Видяха го няколко души, харесаха го, отминаха го…

Но след около месец в чата получихме запитването:

Как върви кампус Изцеление?

КАМПУС ИЗЦЕЛЕНИЕ – това е името!

Като светкавица в мрака се записа в ума и… вече работехме по кампуса! (по определине кампус е училищна сграда с принадлежащ парк и постройки, в който живеят учениците).

Нещата почнаха да се случват толкова бързо, че дори ще излъжем в хронологията, но в общи линии – обявихме идеята, хора от семинарите почнаха да помагат (с материали, със средства, с умения, с дарения, със заеми…). Тухла след тухла, пале след пале материали, торба след торба цимент… Станаха алеите, почнаха да се градят постройките. Междувременно един хотел беше реновиран и половината материали от него бяха претворени в кампуса. Плочки, дограми, стари паркети, стари и нови килими, мокети… Сервизи. Чаршафи. Одеяла. Кърпи. Папирус с Анкх от Египет… Камъните ставаха зидове, беседки, кътове красота… Нищо не идваше наготово, нито ново. Но разбира се, архитект на целия този процес и проект беше Когиталността – чрез информацията, която пристигаше на порции в сънища, в медитации… в табелките от околната среда и всички, които се докосваха до обекта. Богатството на натрупаните честоти създаде усещане за толкова много паралелни реалности, за различни епохи, за много информация и наситеност на преживяванията…

Чухме от съселяните:

– Това прилича на един театър с много камъни в Пловдив…

Друга реплика:

– Ехей, това Асеновата крепост ли е?

Трета:

– Това е като римски терми.

– Да, но това са тракийски херми…

Поредната светкавица – толкова много камъни – за какво друго са, ако не, за да запишат знанието – камъни на мъдростта: ХЕРМИ! При това тракийски – защото това е местоположението на обекта!

Един ден поредният човек, който дойде да помага, каза:

Вие правите от боклука красота, а ние от красотата създаваме боклук! Това е разликата!

ТОВА Е РАЗЛИКАТА!

Когато търсим приложението и увличането на честотите в една посока (навън), винаги намираме начин за това. Когато търсим единението, винаги го постигаме. Когато отричаме – нямаме нищо… И тогава красотата наистина се превръща в… боклук!

Защо разказваме цялата тази история, в този полушеговит вариант, зад който се крие обаче много труд, усилия, дори болка?

За да споделим как всъщност нещата се случват, как се разтегля и пространството, и времето на практика. Ние не знаехме какво правим или защо – само следвахме информацията, табелките, обратната връзка на хората… и събирахме всичко – едно след едно, след едно… цяло. Не се спирахме – дори когато мускулите отказват, дори когато очите се пълнят със сълзи, защото не можеш повече; дори когато плачеш за сън. Някои наричат това работохолизъм и това е вярно, с едно уточнение – това е пламък и вяра в невидимото… което просто следваш!

Това е приказката на живота, но и трудността, вдъхновението и отговорността – Когиталност… Към този момент сме убедени, че всеки го може – ние го пробваме и изпитваме, и знаем, че всеки Може! Какво ще се случи на следващата стъпка – също все още не знаем, но ще споделим, отново с всички!

Пропускаме драматичните моменти, незнанието, скандалите, отчаянието – те са част от процеса, част от търсенето и от красотата в разгръщането…

Кампусът се (само)създаде, за да продължим семинарите Когиталност, да направим нови такива в различен „формат“ и като цяло – за да се осъществи откъсване от градската среда, от този начин на мислене, от ограничението и рамката за Ума…

Планираното време за откриване на обекта е началото на 2023г.

За да завършим и „пуснем достъпа“ до кампуса са необходими:

– компютри – 4 броя

– хладилник с фризер – 1 брой голям (200+ см)

– средства за последните довършителни процеси по целия обект (външно и вътрешно) – между 2000 и 3000 лв

Начини за подкрепа:

Превод по сметка:

IBAN: BG41UBBS80021031622650
BIC/SWIFT: UBBSBGSF
Банка: Обединена българска банка
Получател: Фондация Заедно за 1
Основание: Дарение кампус Изцеление

Дарение с дебитна или кредитна карта – ТУК

Записване в обновената Академия Когиталност:
akademia.kogitalnost.net

Поклон и благодарим за избора и взаимодействието!

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието