Не сме отчаяни, а сме млади и реалисти

Всеки, който успее да запази способността си да вижда красивото, никога не остарява. – Франц Кафка

Реалист е човек, който винаги търси нестандартното и невъзможното. – Вадим Зеланд

 

Последните дни много често чуваме въпроса дали сме се отказали. Не сме, защото сме реалисти. Разбираме, че в момента хората смятат, че се нуждаят от няколко неща:

  1. Да им се обръща внимание – индивидуално, лично, насочено единствено и само към тях;
  2. Докато им се обръща такова внимание, ако може да са на далавера;
  3. Същевременно никой не желае да работи и започва да действа (да мисли, да осъществява промяна…) само и единствено тогава, когато „ножът е опрял до кокала“.

По повод на първото имаме наблюдения, че нуждата от внимание означава егоцентрична посока на човека само и единствено към самия себе си. Тъй като това обаче води до саморазруха, се стига единствено до извода, че е необходимо да се намери провокацията, която да обърне полярността (т.е. как да обърнем фокуса от себе си навън, към другите). Така например, ако желаем клошарят да започне да работи и да стане пълноценен и отдаден към другите човек в никакъв случай не бива да му даваме каквито и да е подаяния, защото така го стимулираме той да става все по-мързелив. Този принцип е валиден на всички нива: ако се отнасяме зле с ресничестите мускули (които движат лещата на окото), те атрофират и ние слагаме очила. Временно с очилата започваме да виждаме по-добре, но мускулите отслабват още повече и като краен резултат увеличаваме диоптъра. Причини за атрофия на мускулите – телевизия, таблети, компютри, нежелание да виждаме дадено нещо и т.н. и т.н. … Очите спират да търсят красивото в света около нас и атрофират…

Извод:

… който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има…

В дълбочина „преводът“ на подобно послание означава, че ако не сме търсачи и не търсим причината за цялата дисхармония в нашето съществуване, ние винаги (ще) оставаме атрофирали и мързеливи. Това означава, че докато търсим внимание и това някой да ни помогне отвън, ние самоунищожаваме своите възможности и потенциал сами. И всичко това – защото се интересуваме единствено и само от себе си. Имаме желание ние да се оправим, за да „сме полезни на другите“, а ще се оправим, само ако помагаме и сме полезни на другите… И така омагьосаният кръг се затваря – ако желая да изляза от проблема си, е нужно да погледна извън себе си (да се отдам навън), но аз (мога да) мисля единствено и само за себе си… Тази тънка разлика, макар очевадна и логична, остава нежелана и неразбираема за атрофиралия мързеливец…

Точка 2. в перифраза означава „Всичко в името на това да продам вярата си“ (дал-вера, далавера). Това е също посока на затваряне и самоунищожение. Животът се превръща в „нищо лично – просто бизнес“.  По този начин се изграждат връзките между хората, взаимоотношенията между партньорите, чувствата и емоциите между близките… В резултат стигаме до категоричната позиция „Няма да дам, ако не получа“, а ако дам „брашно назаем тъпкано се връща“ (там е моята далавера). За да се промени и тази полярност при хората, е нужно непрестанно да се търсят, откриват и демонстрират доказателства за това, че отдадеността към Всичко, което Е, прави чрез реални практически действия света по-добър. И по този начин ние, всеки един от нас, в този свят винаги сме щастливи. Това може да бъде постигнато единствено и само, ако се насочим НАВЪН (извън зоната на комфорт и извън търсенето на възможности, дарби, признания единствено и само за себе си). Така се превръщаме в истински реалисти, които търсят винаги непознатото и невъзможното. Това неминуемо води до любопитство и търсене на красивото в непознатото. Това неминуемо води и до промяна, защото опознаваме нови и нови хоризонти на собствените си възможности. А точно това те кара винаги да тръпнеш, да си вдъхновен и търсач. Тези вибрации наричаме… щастие.

По точка 3 : „Азъ, Буки, Веди Глаголи! Добро Ест Жичье Дзело Земля!“ – аз творя, воден от действието (движението) и тогава доброто живее само с дела на земята. Не с мислене, не с предаване на вярата или с очакване някой да ни помогне. Доброто се създава от нас за самите нас. Единствено и само с глаголене – действие! Ако ние не правим нещата и не желаем да работим, а се стремим към внимание и далавера, доброто започва да „боледува“ и един ден ще напусне земята. За да се справим с това, е редно да лекуваме причините, като се отдадем и практически действаме към, на и за ДРУГИТЕ. С пълна отдаденост, с желание и вдъхновение – в името на всички останали… в името на Всичко, което Е!

***

Така че ние няма защо да сме отчаяни. Да, тъжно е да видиш как проявления, наричащи себе си болъгар (означава да пребъдеш), са се отказали от потенциала и възможностите си. Повярвали са, че не вярват. Предали са вярата, заради собствената далавера, която е станала основа на съществуването… Но това е техният избор – това е тяхната свободна воля и щом са избрали да агонизират по този начин следващите 272 години – така да бъде!

Може ли това да се промени? Да, може. Като станем реалисти – като станем търсачи на нестандартното и невъзможното, на непознатото и неизвестното и търсим красотата в това. Ограничени и задържани в собствената си зона на комфорт, страхувайки се да излязат в света на неизвестното, хората се самообричат. А никой не желае да е емпатийно-съпричастен с подобна тъга – тъгата на затварянето навътре в себе си. Но тъй като всеки има право да има право, можем само да „подпомагаме“ този избор (като спрем семинари, в които очевадно всичко е трудно, т.к. изисква ТРУД, НО всеки е нужно сам да го положи, в което вече няма никаква далавера).

Другата версия е да погледнеш към Всичко, което Е, и да разбереш уникалните си възможности на Източник. Разбираш как една малка промяна в честотните ти вибрации може да те изстреля и телепортира към паралелна реалност „щастие“. Поради тази причина не сме отчаяни, а сме реалисти, които търсят красотата. Всички СМЕ Източници – толкова, колкото всички останали. Всеки е индивидуален и уникален, колкото всеки друг. При тази равнопоставеност във възможностите изборът дали ще има семинари Когиталност – всичко, което Е! е ваш. Като когиталисти сме приели да не нарушаваме свободната воля (а и тя по принцип не може да бъде нарушена). Затова, ако имате желание да я има идеята Когиталност (със семинарите, лекциите, видеата, книгите…) ще е нужно да направите и крачката към това – в посоката отдаденост към, на и за Всичко, което Е! Вратата за тези семинари е ВИНАГИ отворена и ако практически покажете, че това ви е нужно, то ние сме готови. Ако обаче искате просто да си говорим, да споделяме жертвеността си или молитвите как някой е нужно да ни помогне… от това няма смисъл. Ние всички сме източници и можем да сътворим себе си и света около нас по начин, по който всички да изпитат онази тръпка и честотна вибрация, наречена щастие. Ние избрахме този път, а вие…?

***

Няма методика, няма пътека, процес или начин да се постигне нещо. Има посока и идея, концепция, мисъл. Когато вярвате в нея и посоката е отдаденост към, на и за Всичко, което Е, в потенциала на енергията се реализира тази идея, концепция или мисъл. При това тя се реализира по пътя на най-малкото съпротивление и по начин, което е еднакво добър за Всичко, което Е!

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

3 Responses

  1. Прекрасни сте ! Истински.

    НО не може да правиш едно и също нещо, по един и същи начин и да очакваш различен резултат. Не съм аз този, който ще ви уча. Мога само да споделя.

    Успех !

    1. НИКОГА НЕ МОЖЕШ ДА ПРАВИШ ЕДНО И СЪЩО НЕЩО ПО ЕДИН И СЪЩИ НАЧИН, ВИНАГИ Е НЕЩО РАЗЛИЧНО И В ТОВА Е КРАСОТАТА. БЛАГОДАРЯ!

       

  2. Prekrasno raskazuvate ni i sekogas koga ve slusam citam postojano skoro i po celoto telo se nastrsuvam.Takae sekoj morame da izbereme sami i sami toa da go iziveeme

     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието