Пътешественик във времето – задача за размишление

Задача за размишление:

Задача: Пътешественик във времето купува хартиен екземпляр на трагедията “Хамлет” от Шекспир от книжарницата. Отивайки назад в епохата на кралица Елизабет I, той среща младия Шекспир и му подарява книгата. Шекспир я преписва и издава като своя собствена творба. С годините “Хамлет” се превежда на много езици, преиздава се многократно и един от екземплярите попада отново в същата книжарница, където пътешественикът във времето я купува и я подарява на Шекспир, който отново я преписва и т.н. Кой е авторът на известното произведение?

Сега нека заменим пътешественика във времето с Потенциал и подарения екземпляр на книгата с въображение, мечти, цели, стремежи и търсене. Това създава реална действителност. В Потенциала всичко е налице като информация, но за да стане творба, се изисква проявление и материализация. Информацията е налична, но се нуждае от някой, който да я преобразува в реалност. “Гениалните” открития представляват връзката между Творението и информационното поле (потенциала). За да бъде проявена информацията, е необходимо някой да я “запише” чрез символи като букви, цифри, ноти, йероглифи, рисунки или картини.

Като холограмни проявления винаги желаем възможности, които да задоволят изборите в рамките на проявлението, като използваме потенциала на Източника. Идеята е да осъзнаем, че разполагаме с цялото знание и можем да го приложим чрез ограниченията, за да постигнем целите на проявлението. Това прибавя опит и възможности към общия потенциал.

По-добре е да завършим задачата, за която сме се проявили, отколкото да се проявяваме многократно, за да решим една и съща задача. Вярването, че дългият път е по-лек и удовлетворява желанията на проявлението, може да ни подтикне да отложим, пропуснем или дори да загърбим поставената задача. Информацията от потенциала е необходима, и директният път може да доведе до грешки, като подаряването на ядрена ракета с червен бутон на малко дете. Кой път да изберем? Всеки път е правилен.

Принципите на развитие и законите на съществуване определят, че придобиването на нови възможности налага увеличаване на отговорностите и работата, която трябва да бъде извършена. Това налага ускорение на процесите при решаване. В дуалния свят винаги имаме две основни възможности, съпроводени от безкрайни вероятности. Когато се фокусираме само върху едната полюсност, често попадаме в крайности. Затова трябва да приемем съществуването на двете полюсности и да ги използваме едновременно с обща насоченост към другите, за да ускорим движението по най-краткия път – права линия. Когато се затворим в “сигурността” на нашия собствен опит, пропускаме информацията от Източника и работим чрез принципа на “опит-грешка” до постигане на знанията, след което прилагаме директния подход. Това ни прави колебливи, понякога дори отчаяни, като времето никога не е достатъчно. Затова трябва да се доверим на Източника, който сме сами…

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието