Парадокс на лъжеца. Полярности.

Илюзорно разделените полярности на единното проявление винаги се стремят към това да се слеят. Този принцип е валиден за абсолютно Всичко, което Е!

Дори „отделените“ проявления биха се привличали на същия принцип, защото всичко е едно Цяло. Така условните разделяния на противоположности от една страна се оказват истина, но от друга… лъжа, защото това е една и съща енергия! При нейното движение тя условно преминава от плюс към минус и от минус към плюс около даден център. В този план всички истини са полуистини. Всички парадокси могат да се помирят. Всички несъвместимости се оказват съвместими и допълващи се.


Пример за този привиден парадокс е твърдението „Аз съм лъжец!“

То гласи, че аз като проявление съм индивид, който лъже, т.е. всичко, казано от мен, е лъжа. От това следва, че изразът „Аз съм лъжец“ също е лъжа, т.е., казано иначе, аз съм нелъжец. Но ако съм нелъжец, казаното следва да е истина, т.е. твърдението „Аз съм лъжец“ е вярно и аз наистина съм лъжец. Така излиза, че съм едновременно лъжец и нелъжец, т.е. аз като проявление съм наполовина истина, наполовина неистина. Тъй като съдържам и двете противоположности в себе си, излиза, че всяка истина е съвкупност от себе си и своята противопоставеност (истина и неистина, т.е. полуистина).

Елементите, съдържащи се във Всичко, което Е, също се изградени от полярности.

Самите полярности, условно разделени, всъщност се допълват една с друга и така сформират Цялото – елемента, който ги „разделя“. Без дуалността на това разделяне, не може да има илюзията за съществуване. Но тук е важна гледната точка, която обикновено се базира на филтрация, или придадено значение, приета от самия елемент като предпочитана. Например, ако сте приели околната среда за враг, който ви пречи, мачка и спъва развитието ви, едва ли ще допуснете в себе си, че тя е уникален помощник, който да ви стимулира чрез хора, факти и събития да се развивате.

Този процес на приемане на полярностите като допълващи се половинки на цялото, се нарича хармонизация.

Ако приемете, че околната среда ви допълва, ще приемате нейните съвети и идеи, без да я отричате. Това би обогатило знанията и възможностите ви, а като следствие по – лесно бихте решавали определени задачи и проблеми. Обикновено защитаваме онези гледни точки, които са ни познати и „сигурни“. Но това вместо да ни „защити“, ни създава нови и по-големи проблеми. Защото не допускаме, не приемаме другата полярност, което си е самоунищожение. Причината – без двете полярности няма съществуване. Когато приемем, че всички полярности се допълват, че всички парадокси имат хармоничност и могат да се помирят, се качваме на едно по-високо стъпало на разбиране на света в една реалност, допълваща се с хармония, благодарност и Любов…


Статията е вдъхновена от книгите на енциклопедия Когиталност и задълбоченото приложение в Онлайн Академия Когиталност. Прочитането на текста 9 пъти води до неговото осъзнаване, усвояване и предизвикателство към приложение!

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието