Проявление. Реалност и Действителност. – част 2/2

Статията е продължение на Част 1, която ще откриете ТУК.

Да разгледаме принципите, които представихме в част първа на статията, в два основни аспекта:

Локален аспект

По този начин проявлението (индивидуално ограничено) миг назад „регистрира“ околна среда и взаимодействия, които е реализирало. Привнасяйки своите честоти към този „отминал“ краткотраен миг, то регистрира същата тази реалност във взаимодействие (интерференция) с индивидуалните си филтри и избори. Това събиране на честотите се явява въздействие – проявлението е привнесло собствените си честоти и ограничения към онези, които са налични, сътворени като реалност от самото него. Получава се нова интерферентна картина на реализираната вече ре-ал-ност. Това създава илюзията за промяна и преместване (пространство-време) и се явява допълнение, актуализация на отминалия вече миг. Така проявлението „доизгражда“ всеки следващ кадър на отминалата реалност с малки промени. Реализира се действи(е)-т(ограничавано)-ел(от всичко)-ност(глобално) – това е кадър от честоти (интерферентна картина) с привнесените собствени честоти на проявлението (нова интерферентна картина, обусловена от филтри и избори). По този начин проявлението се явява активен творец на Всичко, което Е!

Глобален аспект

От глобална гледна точка в енерго-информационния потенциал всичко се извършва в един и същ миг и наслагването на честотите, привнесени от проявлението, изграждат виртуалната възможна вероятност, върху която проявлението е фокусирано. Реализира се точно тази фокусирана вероятност, която не е изследвана (изследва се единствено незнанието). Ако даден аспект не се реализира, той най-вероятно е вече изследван. Той вече е знание и поради тази причина не е възможно да бъде повторен. В момента тук и сега са налични всички възможни вероятности, т.е. изборите на фокус са безкрайни, но проявлението с неговото ограничение „избира“ върху коя вероятност да се концентрира. Така в рамките на собственото си ограничение то преживява реалността, като я трансформира, чрез самото нейно изследване (взаимодействие), в действителност!

Практически аспект

Когато търсим промяна на себе си и околната си среда (реалност), променяме себе си. И то по такъв начин, като че ли вече средата е променена. Тогава действията ни отговарят на избрания от нас фокус и се формира променената среда (действителност).

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

One Response

  1. Ивомир, благодаря ти. Чета Сартр и трудно вдявам, а трябва да напиша есе – кое е първо: съществуването или същността. Благодарение на теб и теорията, разбрах много. Искам да чуя твоето мнение за същността при другите видове (различни от човека), защото екзистенциалната философия сякаш казва, че само човекът е способен да мисли. Така ли е според теб? Благодаря ти за това, което правиш. Поздрави на Еми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието