Упражнение ЗАПИС: Да (се) слушаме и чуваме!

Твърде често в ежедневието си спорим за своята правота и създаваме всякакви “негативни” ситуации “от нищото”. Потенциала на енергията, която сме, впрягаме в защита на гледна точка, в оправдания, самозалъгване… А след това се сърдим, че “нещо не ни е наред!”.

Едно ефективно упражнение

за преодоляване на тази идея и граница е ЗАПИСВАНЕТО на това, което говорим! Оказва се, че един от най-преките пътища към трансформацията на мисленето и отношението към околната среда е записването (с телефон, записвачка, диктофон или каквото ни е възможно).

Основната причина е, че всички смятаме себе си за честни, а всъщност не сме – изкривяваме ситуациите и миналото по начин, по който бихме искали да бъде, а не като такова, каквото всъщност е. А онова, което ще чуем на записа, е реалността такава, каквато е! 

Като страничен наблюдател успяваме да разберем кой е сбъркал – аз или човекът, с който съм разговарял. Успяваме да анализираме коя думичка или жест ни е разгневил, защо се е стигнало дотам, кое не сме осъзнали или чули от другия… При това – забележете – това няма да стане от първо прослушване.

За ефективно упражнение, е необходимо да прослушаме записа 4-5 пъти.

Естествено е при първо прослушване да защитим собствената си позиция. Затова се зареждаме с търпение и поглеждаме с очите на безпристрастния наблюдател и прослушваме записа втори път! Ще открием, че може би не сте съвсем прави. За да разберете къде точно – го прослушайте трети път. Отбележете местата, в които вие като “арбитър” можете да определите кой не е прав. И сега, за да имате доказателства за единия или другия участник в разговора, прослушайте записа четвърти път. Запишете си аргументите, с които бихте оборили или подкрепили двамата участници в разговора. А сега прослушайте разговора пети път, за да вземете решение – кой е бил прав? И това решение да е честно, справедливо, откровено и безпристрастно. Без оглед на това дали на вас самите ще ви хареса или не.

Тогава на практика успяваме да балнасираме поведението и взаимодействието със средата, явявайки се страничен коректив за самите себе си! Готови ли сте да пробвате с това упражнение?

Източници:

книгити от енциклопедия Когиталност Ти-Проявлението и Ти-Животът

книгата Упражннеия и термини от Когиталността

Академия Когиталност – глобална информация и трансформация…

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието