Въведение в Законите за Съществуване – част втора

Непрестанно се изследват нови и нови елементи на незнанието, като вече изследваните не могат да се повторят. Тези изследвани кадри са знание. Онова, което е нужно да се изследва, е незнанието. Така, щом нещо е познато, то се превръща в знание и не подлежи на изследване. Полето от енергия на реалността е неделим аспект на творението и съдържа в себе си две състояния – проявление (холограма, която наричаме материя) и вакуумни флуктуации, които определяме като енергиен свят (това е енергията, която не е реализирана, проявена като холограма). Полето е навсякъде (етер, ефир и т.н.) и в този план представлява триединна свързаност на самото себе си – единно поле от вероятности (флуктуациите), проявленията (холограмите – материя) и взаимодействието между тях.

Самото взаимодействие е основано на принципа движение и/или покой.

Движението (акт на мислене) реализира поява на ограничително поле с енергия, задържана в това поле. Това поле се определя като тяло, реалност, материя и съществуване. Това е обърната с хастара наопаки вакуумна флуктуация, тоест това е енергийно поле, което през цялото време взаимодейства със себе си и въздейства на себе си, като се обръща в самото себе си. Чрез изборите, които се явяват акт на мислене (движение), избраните придадени значения на мисленето, се явяват енергия от убеждения и вярвания…

Те взаимодействат с нереализираните действия и мисли, за да ги изследват. Така се изследват и неизследваните състояния. Когато дадено проявление реши да си остане в „зоната на комфорт“, то преобразува енергията на ограничителното си поле в защита. И вместо да си взаимодейства с околните полета, се „защитава“ от тях. Така създаваме реалност за изследване, която… вместо да изследваме се пазим и защитаваме от нея. При самото изследване проявените отражения (холограми) излъчват или приемат енергия. Когато енергията се „отблъсква“, наричаме взаимодействието негативно. Когато енергията се „приема“, наричаме взаимодействието позитивно.

Тази енергия, с която приемаме или отблъскваме енергията извън нас, наричаме филтри. Филтрите определят следващите ни избори като мислене. Честотните трептения, предизвикани от филтрите при взаимодействие с други елементи, наричаме емоции. По този начин съвкупността от нашите мисли, емоции, вярвания, намерения и избори, наричаме жизнена енергия (протонни полета р+). Тя постоянно вибрира като квантовата реалност в нас и около нас. Така във всеки миг от съществуването ни, ние творим и собствената си реалност…

Извод: Всичко е енергия, която изследва сама себе си… Незнанието, когато не се изследва, е страх, болка и гняв, болест и страдание, а когато се изследва – вдъхновение, удоволствие и щастие…

закони на съществуването

Науката, съществуваща сама по себе си като отражение на елементи, желаещи да имат доказателства за собственото си съществуване, се проявява като следствие на петте закона на съществуването:

През 2010 г. Масаки Сано и неговият екип доказват, че енергията е информация, а информацията е енергия. Те успяват да открият дори и коефициента на тази трансформация:

bit информация = 3.10-21енергия

През 2011 г. в институт Чалмърс (Шведска кралска академия) Пер Делсинг и неговият екип откриват, че когато се приложат високочестотни вибрации във вакуума, от вакуума се проявяват двойка фотони с противоположно въртене – единият се върти наляво, другият -надясно. Ако няма сила, която да ги придвижи в перпендикулярно направление, фотоните изчезват обратно във вакуума. Ако такава сила има, се появява двойна спирала от полярности.

През 2009г. в университета Йеил ученият Хонг Танг открива, че при наличие на фотони с противоположно въртене във вакуума, между тях се появява странична сила, която отблъсква двойката фотони. Колкото по-голяма е фазовата разлика между фотоните, толкова е по-голямо разстоянието между тях. Изводът от това е, че двойката фотони разтеглят вакуума като индивидуално пространство-време. По-голяма разлика между фотоните – по-голямо пространство-време с повече възможни вероятности за изследване и преживяване!

Извод: Всеки избор (високочестотна вибрация в покоя) разтегля индивидуално пространство-време и оформя кадър на реалността. Този кадър трепти по свой уникален начин и предизвиква нови подобни, близки до неговата собствена честота трептения, които се явяват негова версия на околна среда. Така даден елемент твори отражения по негов собствен образ и подобие, като самият елемент се явява отражение на отраженията, които твори. Така всеки елемент твори всичко, но се явява и отражение на всичко. Азът се проявява като полярност на средата, с която прелива в един безкраен кръговрат…

Статията е вдъхновена от енциклаподеия Когиталност – Всичко, което Е!

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието