За отговорността и избора – част 2

В част 1 на статията стигнахме до момента да се запитаме – има ли изход от безизходните ситуации, в които сблъскваш себе си със себе си… Как можеш да поемеш отговорност в тях, как да направиш избор…

И в най-безизходната ситуация има поне седем изхода!

От една страна теория от когиталността доказва, че ние и единствено ние творим света около нас с мислите си. И ако те са насочени към това да творим по-добър свят за другите, то и ние ще живеем в него. Така светът и за нас също ще е прекрасен! И няма как светът да е статичен, защото тогава ще е скучен. Осмисляйки необходимостта от промяна, е нужно и ние да се променяме заедно със света, който творим. Тогава приемаме идеята, че се адаптираме в собствен свят, за който е безсмислено да го оставяме да ни командва и владее. Безсмислено е и да се сражаваме или опълчваме на него, след като ние го изграждаме. Можем „да се разберем”, да изградим здрава и хармонична връзка, която е взаимноизгодна.

Ние градим стените в замъка (или затвора) „АЗ” и в наша власт е и да ги съборим!

Този избор правим сами. А в зависимост от избора, се вграждаме и в съответната паралелна реалност, която сме проявили… Всеки избор твори определена реалност. Коя е правилната? Всичките едновременно. Защото няма добро и лошо в когиталността. Само право на избор…

Отговорност: Една мъдра притча

разказва за орлово яйце, което по някаква причина попаднало в полог с кокоши яйца. Било мътено заедно с останалите пиленца. Излюпило се орлето и квачката го отгледала заедно с другите си деца. Орлето, убедено, че е кокошка, ровило в земята с клюн, за да намери червеи, и правило всичко останало, което се очаква да прави една кокошка.

Понякога обаче, когато над двора прелитали птици, то изправяло глава към небето и душата му се изпълвала с един непознат копнеж… Искало да лети – там горе във висините. Да се рее на воля в простора! Но знаело, че това не е работа за птиците от неговия вид – кокошките не правили такива неща. Не били родени за полет във висините! Макар и след 300 години, орелът приключил жизнения си път като кокошка! Умрял… без да разбере, че е роден за полет!

Разпознахте ли някого в тази притча? Ако е така, може би е време да се запитате дали е време за промяна, дали сте родени за висините, или да се ровите в праха?

Кой, каквото търси, това ще намери… Право на избор… и отговорност!

Защото, „дори да изберем да не избираме, пак избираме” (Сартр). Но ако има избор и отговорност, ти знаеш кой си, какво желаеш и опознаваш възможностите си, развитието, потенциала в която и да е паралелна реалност. Тогава си и Творецът, отдал се с Любов към Всичко, което Е и Свобода да избереш да си Себе си. Любов и творчество в Един-Е-Ние. Люботворене към, на и за Всичко, което Е!

Статията е вдъхновена от:

Picture of Author: Rocken
Author: Rocken

Sociosqu conubia dis malesuada volutpat feugiat urna tortor vehicula adipiscing cubilia. Pede montes cras porttitor habitasse mollis nostra malesuada volutpat letius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Article

reality
Uncategorized

Exploring the Boundaries of Reality – Part 2

The Interaction of Realities: Learning and Growth
Every interaction with another manifestation offers a glimpse into the broader reality, providing an opportunity for learning and growth. These interactions reveal what needs to be learned in one’s reality to enhance the potential for new experiences and probabilities.

Семинар Когиталност София: 9-10 март 2024

Семинар Когиталност 9 – 10 март 2024: София Семинар Когиталност предстои в Йога Дистрикт Мандала (София) на 9-10 март 2024 г.  На 9-10 март ви каним

Нищо. Фибоначи. Телепортация.

В предишната част разгледахме основната идея за Нищото, числата на Фибоначи, основните фактори на съществуване и значимостта на гравитацията. В тази статия ще продължим развитието